Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Якщо Ви збираєтеся в експедицію

ВИДАЧА ОБЛАДНАННЯ

До обладнання, що видається студентам на кафедрі або на полігоні, відносяться:

1. Рюкзак (за необхідністю).

2. Спальний мішок (за необхідністю).

3. Гірничий компас (видається бригадиру один на бригаду по прибутті на полігон практики).

З СОБОЮ СТУДЕНТИ ПОВИННІ МАТИ

ДЛЯ РОБОТИ У МАРШРУТІ: молоток (один на бригаду), пакети для зразків, польовий щоденник (половина загального зошиту), тонкий зошит для каталогу зразків, олівець, лінійку, ластик, білий коректор і тонкий фломастер для маркування зразків.

ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ: у маршруті форма одягу передбачає штани, головний убір, сорочку або футболку з довгим рукавом (на перші дні), взуття на товстій підошві. Необхідно мати дощовий плащ, змінний одяг та взуття (похідні та побутові), шкарпетки, постільну білизну, килимок для сидіння (“пінопопа”).

ПОСУД: миску, кружку, ложку, ніж.

АПТЕЧКА: засоби перев’язки, дезинфекції, проти застуди, отруєння, а також ліки за індивідуальними потребами.

ХАРЧІ: харчування відбувається індивідуально, поблизу бази практики знаходяться магазини та їдальні. На базі є кухня для самостійного приготування їжі. 

ДОКУМЕНТИ: студентський квиток, паспорт.

ВИЇЗД ДО БЕРДЯНСЬКА

Переїзд здійснюється електропоїздом до ст. Мелітополь, звідки групу забирає автобус. По прибутті до залізничного вокзалу у м. Мелітополь студенти збираються біля організатора, (проводиться перекличка) та слідують до місця базування практики.

ПРОХОДЖЕННЯ МАРШРУТІВ

В Приазов'ї робота студентів відповідає роботі геологічної партії.

У маршрутах студентами І курсу виконується наступна робота:

- опис відслонень гірських порід з їх замальовкою у польових щоденниках;

- вимірювання елементів залягання та прив’язка до місцевості;

- відбір зразків гірських порід.

Відібрана колекція вивчається та маркується під час камеральних робіт та заноситься до каталогу гірських порід і мінералів.

На залік кожен студент надає повністю оформлений польовий щоденник, заповнений каталог порід і мінералів.

Студенти ІІ курсу, що проходять геологозйомочну практику, метою якої є складання геологічної карти, уточнюють вимоги, перелік необхідного обладнання та матеріалів у викладача.

ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ

ПЕРЕСУВАННЯ. Піше пересування здійснюється колонною, де направляючим є викладач, замикаючим інший викладач або студент. Не дозволяється обганяти направляючого. Якщо ви заблукали, залишайтеся на місці, щоб вас могли знайти. Якщо ви опинилися попереду направляючого на перехресті доріг, необхідно припинити рух та дочекатися направляючого. Пересування по схилах повинно здійснюватись “змійкою”, забороняється лазити по бортах обривів. При пересуванні уздовж річок треба уникати наступання на мокрі брили та валуни, оскільки вони можуть бути слизькими. При підйомі або спуску краще пересуватися по схилах складених брилами або ґрунтом, слід уникати схилів, складених жорствою та уламками розміру щебеню. При описі відслонень гірських порід не дозволяється сідати на грунт та каміння. Бажано використовувати килимок для сидіння (“пінопопа”).

РОБОТА НА ВІДСЛОНЕННІ. При відбиванні зразків гірських порід необхідно знаходитись на відстані не менше 2 м від оточуючих. Берегти очі від потраплянні уламків порід. Відбір зразків необхідно проводити біля підошви відслонення. Забороняється знаходитись нижче за схилом від того, хто відбирає зразки. Відбір зразків на відслоненнях, де є імовірність обвалу, забороняється.

ОДЯГ. Одяг повинен максимально закривати шкіру від сонячних променів для уникнення опіків, особливо у перші дні практики. Передбачається носіння штанів, верхнього одягу з довгим рукавом, капелюха з полями. Для уникнення поранення ніг необхідно мати взуття на товстій підошві.

КЛІЩ. Кліщі можуть бути носіями небезпечних хвороб. Протягом та після маршруту необхідно оглядати себе та колег на їх наявність. Перевіряти, чи не заповз кліщ під резинку штанів або під шкарпетки. Обов’язковим є прийом душу та повний огляд шкіри на наявність кліщів. Кліщі найчастіше перебувають у траві, на дубах та інших листвених деревах. При виявленні кліща, що впився у шкіру, слід терміново звернутися за допомогою для його видалення. 

ОТРУЙНІ ЗМІЇ. Приазов'я є територією поширення гадюк. При пересуванні у маршруті необхідно завжди дивитися під ноги, оскільки змія може сприйняти ваше наближення як напад на неї і атакувати. Гадюка при небезпечному наближенні зазвичай попереджає про свою присутність шипінням. При укусі необхідно якнайшвидше видалити частину отрути з тканин за допомогою вакууму (банка, відсмоктування), прийняти антиалергійний засіб та звернутися за медичною допомогою.  

КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ. На базі практики забороняється користування кип’ятильниками. Дозволяється використання електрочайників, якими забезпечена практика, у відведених розетках.

ПОВЕДІНКА НА ВОДІ. Купання у водоймищах з холодною водою є небезпечним для здоров’я, може призводити до судорог та втоплення, а також викликати застуду. Не дозволяється запливати на великі відстані, купатися в одинці та вночі.

СПІЛКУВАННЯ З МІСЦЕВИМ НАСЕЛЕННЯМ ТА ВІДПОЧИВАЮЧИМИ. Необхідно уникати конфліктів, бо Ваш конфлікт може поставити у небезпеку весь табір. Переможець бійки – той, хто її уникнув. У вільний час бажано пересуватися групами, дівчатам – у супроводі хлопців. Не користуватися послугами попутного приватного транспорту, особливо, дівчатам. Не пускати нікого до табору. Завжди бути у свідомому тверезому стані, студент, помічений у стані алкогольного сп'яніння одразу повертається до Дніпропетровська, а практика йому не зараховується. Відлучення з табору після відбою заборонене.

Назад

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт